Botoks

KAŞ BOTOX : Kaş arası botox işlemi aşırı mimik kullanımı , kaş çatma ve çeşitli sebeplerde kırışan bölgeyi düzeltmek amacıyla yapılır. İnce iğneler ile botox için üretilmiş toxin madde , amaçlanmıştır.
 
ALIN BOTOX : Alın çizgisi botox uygulaması geçici olarak alın bölgesindeki çizgilerin yok olmasına yüzün daha genç ve parlak görünmesini sağlar. Alın botox uygulaması için önce uzman tarafından iyi bir gözlem yapılmalıdır. Kırışıklığın derecesine göre doğru yöntem belirlenir.

 KAZ AYAĞI BOTOX : Göz çevresinde kırışıklıklara üçgen bir görüntü oluşturduğundan kaz ayağı denir. Bu bölgeye yapılan botox yöntemine de “kaz ayağı botox” denilir. İşlemin amacı göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar giderilerek pürüzsüz bir yapıya kavuşmasıdır.

KOLTUK ALTI BOTOX : Koltuk altı botox ter bezlerinden sinirsel uyarı ile ter salınımını engeller. Ter bezlerine sinirsel uyarı ile ter salınımı talimatı gelir. Bu uyarımlar ile aşırı çalışan ter bezleri , koltuk altı terlemesine yol açar. Koltuk altı botox ter bezlerine olan bu aşırı uyarımı engelleyerek terlemeyi önler.

MASSETER BOTOX : Masseter , çenemizin iki yanında bulunan çiğneme kaslarının adıdır. Gelişmiş olan masseter kasları , alt yüz hattımızdaki “Mandibula açısı” veya “çene açısı” denilen kısma , sert ve karemsi bir görünüm katar. Botox uygulaması , bu kasları gevşeterek görünümü yumuşatmak için kullanılır. Masseter kasının içine enjekte edilen botox sayesinde , kas eskisi kadar güçlü kasılamayacağı için genişlemesi mümkün olmaz ve zamanla hacmi geriler