ORGANİK FUE SAÇ EKİMİ

Organik Fue Saç Ekimi Nedir?
Bu yöntemde hastanın kendisine ait yağlı dokusundan hazırlanmış kök hücreler saç derisine enjekte edilmektedir. Saç ekiminin en önemli noktalarından bir tanesi saçın ekileceği bölgenin ekime hazır hale getirilmesidir. Bu hazırlık ekim işleminin başarılı olması için oldukça önemlidir. 

Saçın ekileceği alan saç ekimine ne kadar elverişli ise elde edilen sonuçlar o kadar etkili olacaktır. Hastanın kendisinden alınan yağ doku bölgenin saç ekimine hazırlanmasında oldukça etkili olacaktır. Bu hazırlık süreci %96-97'lere varan sonuçlar elde etmemize yardımcı olmaktadır. Organik saç ekimi klasik yönteme göre çok daha etkilidir.

Organik Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Organik saç ekim yöntemi diğer yöntemlere göre çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Hastanın kendi dokusundan alınan yağ kök hücreleri ile zenginleştirilir. İşlemin uygulanacağı alan steril hale getirildikten sonra bu karışım deriye enjekte edilir. Dokular beslenecek ve daha etkili sonuçlar almanız sağlanacaktır. Daha sonra saç hücreleri dikkatli bir şekilde ekilmektedir. Saç ekim işleminde ekiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur ekilecek olan greftlerin açı ve yönünü kişinin, estetik ve doğal görünüşünü bozmayacak şekilde işlemi gerçekleştirmektir. 

Hastanın kendisinden alınan yağ ile hazırlanan karışım hem dokuları besleyerek saç hücresine gerekli ortamı hazırlayacak hem de saç ekim işlemini kolaylaştıracaktır. Ayrıca kullanılan yağ hastanın kendi yağı olduğu için hiçbir şekilde kimyasallara başvurmadan doğal yollar ile bu besleme yapılmış olacaktır. Daha canlı ve uzun ömürlü bir saç ekimi için organik saç ekimi yöntemine başvurmanız gerekmektedir. En son teknolojiler ile gerçekleştirilen bu yöntem ve Uzman doktorumuz, tecrübeli saç ekim uzmanlarımızla başarılı bir sonuç alacaksınız.