OKSİJENLİ FUE SAÇ EKİMİ

Oksijenli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Oksijenli saç ekimi, sonuçları başarılı bir uygulama olduğu için sık tercih edilmektedir. İşlem son derece basit bir süreçtir. Bu uygulamayı tercih ettiğinizde uzman kadrolarımız ile detaylar hakkında görüşebilir, geri kalan her şeyi bizlere bırakabilirsiniz.

Bu uygulamanın ilk aşaması donör bölgede bulunan verimli kıl köklerini almak ve besleyici sıvıda bekletmektir. Bu işlem kıl köklerinin daha da kuvvetlenmesi içindir. Sonrasında Uzman doktorlarımız alnın ön çizgisini belirler, kasların olmadığı bölgeye saç ekim uygulaması için kanalları hazırlar. Bir sonraki aşama da hastanın dinlenmeye alınmasıdır. Hasta kahvesini içip dinlenirken doktorlarımız son kontrolleri yapar. Ardından oksijen tedavisine ve saç köklerinin yerleştirilmesine geçilir. Oksijen uygulaması iyileşmeye büyük oranda katkı sağladığı gibi, büyüme faktörlerini ve kök hücrelerini de etkiler. Dolayısı ile bu tedavi yapıldığında kıl köklerinin tutunması kolaylaşır, kan temizlenmiş olur ve hasta daha rahat nefes alır.

Oksijenli saç ekimi tedavisinin önemi bu noktada görülür. Yeri değişen kıl kökü, yeni yerine uyum sağlamak ve görevine başlamak için oksijene gerek duyar. Oksijen uygulaması ile greftler yeterli oksijen alacağı için çok rahat ve kolay fonksiyonlara başlayacaktır.


Oksijenli Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?
Genç yaşlarda ve ileri yaşlarda saç dökülmesi can sıkıcı olabiliyor. Hem psikolojiyi hem de sosyal hayatı etkileyen bu durum ortadan kaldırılabilir. Oksijenli saç ekimi de bu sorunu bitirmeyi hedefleyip oldukça geniş yaş aralığına uygulanabilmektedir.

Oksijenli saç ekimi genetik veya çeşitli faktörler nedeniyle saçı dökülen insanlara uygulanabilir. Saçın tamamı dökülmedi ise, yoğun olan bölgeden kıl kökleri alınıp dökülme olan bölgeye nakledilir. Diğer yandan oksijenli saç ekimi uygulamasına çeşitli yara ve yanık izlerine sahip olanlar da ihtiyaç duyar. Çünkü bu kişiler, bu izlerin dikkat çekmesinden rahatsız olurlar. Oksijenli saç ekimi bu tür yaranın tedavi olmasına yardımda bulunamasa da yeni çıkacak saçlar sayesinde kamufle edilmesini sağlar. Bu sebeple de bu durumlarda oksijenli saç ekimi mucizevi bir yöntemdir.